Drhleny

 

Dříve...

Původně zvané Drliny. Patří katastrálně k obci Suhrovice. Její součástí jsou minimálně od konce 18. století, kdy bylo zavedeno povinné číslování domů. První zmínka o obci je k roku 1572, ale uváděn je pouze rybník, který patřil Vančurům z Řehnic. Další zmínka je z roku 1604, kdy je odtud uváděn i mlýn, v tomto roce přechází Drhleny od panství Horní Malobratřice k panství Valečov. 

Dnes...

Drhleny se nacházejí ve Středočeském kraji a v okrese Mladá Boleslav. Nachází se cca 2 km na východ od Kněžmostu.  Nadmořská výška je 250m. Vesnicí protéká potok Kněžmostka a severně od vesnice lesní cestou kolem Drhlenského rybníka, který má rozlohu 28ha a je využíván k rekreaci, můžete na kole nebo pěšky se vydat až na Branžež či k Farářskému rybníku.

Drhlenský rybník

Farářský rybník

K 12. 2. 2015 je v Drhlenách evidováno 38 občanů s průměrným věkem 43,58 let. Drhleny patří do katastrálního území Suhrovice (4,25km2). V součastné době se část Drhlen nachází tzv. dotčeném pásmu v CHKO Čěský ráj. CHKO Český Ráj byl vyhlášen jako první CHKO v naší republice v roce 1955.

 

Zdroj: OÚ Kněžmost, Internet

 

 

 

                                                                                                           

 

                                                                                                                      


 

 

 


 

 

l