Základní informace

Suhrovice, Drhleny, Čížovka jsou místními částmi obce Kněžmost. Celkový počet obyvatel k 12.2. 2015 byl 134 s průměrným věkem 39,2 let. Suhrovicemi a Drhlenami protéká pokok Kněžmostka, jejích začátek se nachází u Srbska a vlévá se do Jizery u Bakova nad Jizerou. Na Kněžmostce se u Suhrovic nacházejí rybníky Patřín, Suhrovák, Šídák a v Drhlenách -  Drhlenský rybník, u kterého se nachází bývalý mlýn.

Proč webové stránky?

Naše nové webové stránky vznikly za účelem prezentace osad Suhrovic, Drhlen a Čížovek. Naleznete zde základní informace o Suhrovicích, Drhlenách a Čížovkách, jejich společenském životě i informace z Osadního výboru. Samozřejmostí jsou fotografie současné i historické z míst, kde se osady nacházejí a co se v nich událo. Dále je možné získat informace o dění na obci Kněžmost a získat různé potřebné formuláře. Také je možno se podívat na odkazy v kterých najdete kde se ubytovat, přenocovat jednu noc či jen tak dát si dobré pivo a pobavit se. Doufáme, že zde naleznete vše, co je pro vás potřebné a budete se vždy s důvěrou vracet.

 

Výzva všem, kteří chtějí pomoci!!!

Pokud máte zájem se dozvědět více o našich osadách z dob minulých, je možno se podívat na obrazovou galerii starých fotografií. Tuto galerii sestavil Jaroslav Najman, chatař z Drhlen a můžete ji shlédnout na tomto odkaze https:// picasaweb.google.com/ jardanajman. Galerie je zatím směrována na Drhleny, ale do budoucna se bude rozšiřovat o Suhrovice, Čížovka. Proto vás všechny žádáme, kdo by rádi přispěli do této galerie jakoukoliv fotografií, ukazující život z minulých dob, aby napsali na tento email jardanajman@seznam.cz. Nebo, kdo rád komunikuje prostřednictvím sociálních sítí je také možno se ozvat na tento odkaz https://www.facebook.com/jarda.najman.

Předem všem moc děkujeme.